Тайланд короняса шампионите си по време на пандемия

Тайланд короняса шампионите си след дългото прекъсване поради пандемията от коронавирус. Накхон Ратчасима спечели титлата при мъжете след оспорван финал. Победителите се наложиха над Даймънд Фууд с 3:2 (24:26, 25:20, 21:25, 34:32, 15:13) в директен двубой за трофея в последния кръг от Финалната четворка НА неутрален терен в Банкок. Мачовете се изиграха при спазване на всички мерки за безопасност, като всички бяха с предпазни шлемове.

Това е шестата титла за Накхон Ратчасима.

Преди срещата тимът от североизточен Тайланд имаше

14 точки (5 победи)

, докато съперниците им имаха

12 точки (4 успеха, 1 загуба)

.

На волейболистите от Корат, както е по-известен града, им бяха нужни само два спечелени гейма. Съперникът беше близо до титлата, след като в четвъртия гейм имаха осем мачбола, който не успяха да отразят.

При дамите Дженерали Сюприйм Чонбури-И.Тех триумфира със златото след победа над Тай-Денмарк Кхонкаен Стар.