Монтана вгорчи представянето на ЦСКА-София на "Армията" (видео)

ЦСКА-София загуби с 2:3 от Монтана във втората проверка на "червените" преди старта на новия сезон в efbet Лига. Спарингът беше и последен за тима преди първия кръг в шампионата. Али Соу (13) откри резултата на стадион "Българска армия", а Борислав Балджийски (35) изравни. Валентин Антов (44) отново даде преднина на ЦСКА-София в края на полувремето. Хубава атака по десния фланг беше завършена от Росен Кръстев (74), а резултатът отново беше изравнен. Валери Христов (90) матира Евтимов с хубав удар от наказателното поле. Преди началото на двубоя беше и официалното представяне на отбора за предстоящата кампания. Мачът се играе пред празни трибуни.

Още в 9-ата минута "червените" можеха да излязат напред в резултата след добра атака, завършила с центриране на Тиаго от левия фланг към Али Соу. Нападателят на ЦСКА-София засече от въздуха с левия си крак, но ударът му срещна страничната греда, а след това вратарят на Монтана улови без проблеми. В 13-ата минута обаче Соу се разписа след много добро подаване по земя в наказателното поле на Рафаел Енрике. Крилото видя своя съотборник и пусна пас по земя, а нападателят изпревари стража на гостите.

В 35-ата минута новаците в елита стигнаха до изравняване. Димитър Илиев бе изведен сам срещу Бусато, но Юрген Матей направи страхотен шпагат миг преди халфът да шутира. При падането си Илиев неволно продължи топката към непокрития Балджийски, който на празна врата реализира с лекота. Футболистите на Стамен Белчев пък имаха претенции, че Балджийски е бил в положение на засада.

Все пак в края на полувремето Валентин Антов отново изведе ЦСКА-София напред, останал непокрит. Центриране от пряк свободен удар доведе до напрежение в наказателното поле на Монтана, защитата на новака в efbet Лига не успя да изчисти напред, а топката падна точно пред крака на младока, който не сбърка.

В 74-ата минута гостите от Монтана изравниха за втори път. Тони Тасев показа добрата си скорост по десния фланг, центрира в наказателното поле по земя, а Росен Кръстев с елегантно докосване матира Димитър Евтимов, появил се в игра в хода на второто полувреме. В заключителните минути Валери Христов с хубав удар матира Евтимов за трети път.

ЦСКА-СОФИЯ - МОНТАНА 2:3
1:0 Али Соу (13)
1:1 Борислав Балджийски (35)
2:1 Валентин Антов (44)
2:2 Росен Кръстев (74)
2:3 Валери Христов (90)

Стартови състави:

ЦСКА-СОФИЯ: Густаво Бусато, Иван Турицов, Валентин Антов, Брадли Мазику, Юрген Матей, Амос Юга, Тиаго Родригес, Тонислав Йорданов, Юнус Санкаре, Рафаел Енрике, Али Соу;
Резерви: 25. Димитър Евтимов, 9. Томи Юрич, 11. Петър Занев, 15. Кристиян Малинов, 10. Стефано Белтраме, 23. Ахмед Ахмедов, 27. Мартин Смоленски, 28. Пламен Гълъбов, 5. Ангел Лясков, 16. Асен Дончев, 24. Марк-Емилио Папазов, 14. Жул Кейта, 4. Божидар Чорбаджийски, 6. Митко Митков, 3. Жеферсон Телес, 8. Греъм Кери