Лондонско дерби ще определи последния участник в Премиър лийг

Фулъм загуби с 1:2 от Кардиф Сити, но с общ резултат 3:2 се класира за финала в плейофите за определяне на последния нов участник в Премиър лийг. Там негов съперник ще е друг лондонски тим - Брентфорд, а победителят ще се присъедини към Лийдс и Уест Бромич, които си осигуриха директна промоция за елита.

Фулъм спечели гостуването си в Уелс с 2:0 и беше абсолютен фаворит преди реванша, но той се оказа много по-труден за футболистите на Скот Паркър, отколкото те очакваха. Звездата на тима Александър Митрович изгледа двубоя от трибуните на "Крейвън Котидж". Сръбският национал все още не е напълно възстановен от контузията си, но се очаква да е готов за сблъсъка с Брентфорд.

Кардиф започна по-силно и поведе още в 8-ата минута след центриране от корнер и гол с глава на централния защитник Къртис Нелсън. Домакините претендираха за нарушение срещу вратаря Марек Родак, но повторенията показаха, че такова няма.
Отговорът на Фулъм дойде в следващата атака с попадение на Неескенс Кебано. Той се оказа на точното място след центриране на Боби Рийд и изпревари Леандро Бакуна, за да прати топката в мрежата.
До почивката домакините доминираха и можеха да направят пълен обрат, но пропуснаха няколко положения пред вратата на Алекс Смитис. Мениджърът на гостите Нийл Харис предприе двойна смяна и със старта на второто полувреме в игра се появиха Лий Томлин и Натаниъл Мендес-Лейнг. В 47-ата минута Томлин за втори път изведе уелсците напред в резултата. Грешката за гола беше на централния защитник Майкъл Хектор, който не изчисти добре топката след спасяване на Родак.
Този гол изнерви футболистите на Фулъм, които вече не действаха толкова уверено. В 67-ата минута резервата Абубакар Камара стреля опасно, а секунди по-късно Смитис изби топката в гредата и запази преднината на Кардиф Сити.
Минутите до края бяха много нервни. Фулъм се стремеше да задържа по-продължително топката, но агресията на гостите им поогна да създадат няколко напрегнати ситуации пред Родак. Последният шанс за уелсците беше дълбоко в добавеното време, когато Роберт-Неста Глацел шутира от воле, но малко не му стига, за да прати двубоя в продължения.
Финалът между Фулъм и Брентфорд ще се изиграе на 4 август.

ФУЛЪМ - КАРДИФ СИТИ 1:2 (1:1)