Победа и загуба на Диа Евтимова в САЩ

Българката Диа Евтимова постигна побед и загуба на демонстративния турнир по тенис UTR Pro Match Series в Уесли Шапъл, щата Флорида.

33-годишната Евтимова отстъпи в първия си двубой за деня на американката Алисия Паркс с 4:6, 4:6 за час и 45 минути игра. Евтимова започна по-добре мача и поведе с 4:1 гейма в първия сет, но допусна Паркс да спечели следващите 5, за да измъкне откриващата част.

Във втория сет българката отново стигна първа до пробив за 2:1, но Паркс успя да обърне до 5:3, след което и да спечели мача. Във втория си двубой Евтимова постигна победа със 7:5, 6:1 над сръбкинята Барбара Бонич за час и 25 минути.

Българката имаше затруднения само в първия сет, в който изоставаше с пробив при 4:5 гейма, но след това спечели шест последователни и девет от общо десет, което и бе достатъчно за крайния успех.