Ероус шокира Виваком след късна драма и победен кош на Иван Ценов

Поставеният под №4 в плейофната схема на Първа дивизия тим на Ероус направи лъвски обрат срещу отбора на Виваком и успя да се поздрави с едноточкова победа в първия дуел от битката за място на финала - 87:86 (23:26, 22:31, 20:18, 22:11). “Стрелите” категорично надиграха опонентите си в последната четвърт на двубоя, а успехът дойде след кош на Иван Ценов 68 секунди преди края на мача. Мач №2 от серията между двата тима е в неделя от 13:30.
Виваком, който завърши редовния сезон под №1, се оттегли на полувремето с 12-точкова преднина при 45:57, а в началото на третия период разликата се покачи на 19 точки в негова полза. В следващите минути обаче Джими Хънт и компания се активизираха, но отново допуснаха изоставане от 11 точки по средата на последния период.
Това не ги притесни особено и след серия от 11:4 намалиха дефицита си на 3 точки при 81:84. В последните 2:46 минути играчите на Ероус затегнаха защитата и не позволиха топката да премине през коша им, а в същото време записаха 6 безответни точки на сметката си, за да триумфират с крайното 87:86.

Джими Хънт поведе Ероус с 26 точки и 6 асистенции, Симеон Ценов добави 20 точки и 14 борби, героят Иван Ценов завърши с 16 точки при 8/9 стрелба, а с 14 пункта и 10 овладени топки приключи капитанът Георги Чакъров.
Георги Бързаков бе най-добър за Виваком с 26 точки, 10 борби и 8 асистенции. Георги Кръстев наниза 21 точки и взе 11 борби, Васил Голов се отчете с 18 точки и 5 борби, а с 10 точки завърши Антонио Илиев.