Трабзонспор спечели Купата на Турция

Трабзонспор победи с 2:0 Аланияспор и спечели Купата на Турция по футбол. Това е девети трофей за черноморския отбор и първи от 2010 година насам. За Аланияспор пък това бе първи финал в историята. Рекордьор по трофеи е Галатасарай с 18.

Трабзонспор поведе в 25-та минута, когато Абдулкадир Омур засече подаване на Александър Сьорлот и вкара топката в мрежата на Аланияспор за 1:0. Папис Сисе изравни с глава през второто полувреме, но голът бе отменен заради засада, а Сорлот оформи крайното 2:0 в добавеното време.

Норвежецът, преотстъпен от Кристъл Палас и голмайстор на Суперлигата тази година с 24 попадения в 34 мача, се разписа на контраатака. През втората част левият бек на носителите на трофея Филип Новак получи сериозен удар в главата и бе откаран в болница.