Шоу с пет гола донесе петото място на Рома (видео)

Рома постигна много ценна победа с 3:2 като гост над Торино. "Вълците" отмъкнаха трите точки от "Биковете" в сблъсъка от 37-ия кръг и така вече няма как да бъдат изместени от 5-ата позиция, която им гарантира директно място в групите на Лига Европа през следващия сезон. Римляните имат 4 точки преднина пред шестия Милан, а до края на сезона остава само един кръг.

Двата тима направиха интересен мач. Торино пръв откри резултата в 14-ата минута, когато Симоне Дзадза пусна пас в коридор за Алек Беренгер, който хладнокръвно реализира за 1:0.

Последва обаче пълен обрат за гостите. В 16-ата минута Рома организира страхотна атака с едно докосване, Хенрих Мхитарян изведе Един Джеко, който нямаше как да сгреши за 1:1

В 23-ата минута резултатът стана 1:2 след попадение на Крис Смолинг с глава след центриране от корнер.

Третият гол за "Вълците" реализира Амаду Диавара от дузпа в 61-ата минута, която бе отсъдена за нарушение срещу Джеко.

Домакините върнаха интригата в 66-ата минута, когато Вилфрид Синго шутира по земя и след лоша намеса на вратаря Пау Лопес топката се оплете в мрежата зад гърба му за 2:3.

До края обаче не паднаха повече голове и Рома взе толкова нужните три точки, като вече има актив от 67 на 5-ото място. Торино остава на 16-ата позиция с 39 точки.