Брентфорд на крачка от елита на Англия

Брентфорд е на една крачка от промоция за Висшата лига, след като успя да обърне плейофа срещу Суонзи. Тимът на Томас Франк спечели с 3:1 във втория мач и с общ резултат 3:2 се класира за финалния плейоф. Там го очаква победителят от двубоя между Фулъм и Кардиф, а лондончани имат аванс след победа с 2:0 като гост в първия мач.

Суонзи спечели първата среща с 1:0, но преднината на уелският тим бе заличена още в 11-ата минута, когато Оли Уоткинс откри резултата с 26-ия си гол от началото на сезона. Маркондес направи 2:0 в 15-ата минута, а в самото начало на второто полувреме Мбеумо вкара трето попадение за домакините.

Риън Брюстър върна Суонзи в мача 12 минути преди края. Играещият под наем от Ливърпул нападател се възползва от грешка на Янсон и прехвърли вратаря на съперника. Гостите обаче не успяха да стигнат до ново попадение, което щеше да вкара мача в продължения.

Сега Брентфорд, който се намира в покрайнините на Лондон, мечтае за завръщане в елита за първи път от 73 години. На финала тимът най-вероятно ще се изправи срещу съседа Фулъм, чийто стадион е на 10 километра от този на Брентфорд. Битката на "Уембли" ще се състои следващия вторник, 4 август.