Лече продължава да драпа със зъби и нокти към спасението

Лече показа, че няма да се откаже и до последно ще се бори със зъби и нокти за мястото си в Серия "А". Тази вечер играчите на Фабио Ливерани изтръгнаха безценна победа с 2:1 като гост на Удинезе в срещата между двата тима от 37-ия кръг. Така жълто-червените вече са само на точка от спасителната 17-а позиция и надеждата за оцеляване остава жива и преди последния кръг.

Удинезе пръв откри резултата в мача в 36-ата позиция, когато Самир бе изпуснат при центриране от корнер и с глава порази вратата за 1:0.

Лече обаче имаше късмет бързо да се върне в мача. В 40-ата минута защитник на домакините игра с ръка в наказателното си поле и съдията даде дузпа, а Марко Манкосу вкара за 1:1 от бялата точка.

Гостите направиха и пълен обрат в 81-ата минута. Антонин Барак получи пас в коридор и от аутлинията върна към Джанлука Лападула, който засече топката във вратата за 1:2.

Така Лече събра актив от 35 точки на 18-ото място, но вече е само на точка от 17-ия Дженоа. Тимът обаче ще се нуждае от задължителна победа над Парма в последния кръг и ще се надява на грешка на "Грифоните", за да се спаси. Удинезе остава на 13-ото място с 42 точки.