Сасуоло разби и сериозно разклати позициите на Дженоа (видео)

Сасуоло записа гръмка победа с 5:0 над Дженоа в домакинството си от 37-ия кръг на Серия "А". Макар мачът да бе без значение за домакините на "Мапеи", те го изиграха сериозно и нанесоха тежко поражение на "Грифоните", с което сериозно разклатиха позициите им в елита на Италия. Играчите на Давиде Никола можеха да се спасят днес, ако бяха записали победа, но сега ще треперят до последно за мястото си в Серия "А", след като преднината им от 4 точки пред 18-ия Лече бе стопена до само 1.

Сасуоло поведе с два гола през първото полувреме. Амед Траоре откри резултата в 26-ата минута отблизо, а след това Доменико Берарди удвои с фантастично изпълнение от ъгъла на наказателното поле в 40-ата минута.

През втората част домакините съсипаха съперника си на контраатака. Франческо Капуто направи резултата 3:0 в 66-ата минута. След това в 74-ата минута зелено-черните организираха нова чудесна контра на скорост, като този път се разписа Джакомо Распадори. Крайното 5:0 оформи отново Капуто в 77-ата минута след още една контрааката.

Така Сасуоло се намира на 8-ото място с 51 точки. Дженоа остава точно над чертата на 17-ото място с 36 точки. "Грифоните" все пак държат съдбата в своите ръце, като могат да си гарантират оставането с победа над Верона у дома в последния кръг.