Каляри наказа безидеен Ювентус (видео)

Отборът на Каляри постигна домакинска победа с 2:0 над шампиона Ювентус в двубой от 37-ия кръг на Серия “А”. Попаденията отбелязаха Лука Галиано (8') и Джовани Симеоне (45+2'). Това беше първи мач за "Старата госпожа", след като си осигури Скудетото, но тимът не беше достатъчно убедителен и едва за втори път през сезона не успя да вкара гол в среща от Калчото. Сардинците пък се поздравиха с първи успех над този противник от 2009 година насам, като оттогава насам бяха изиграни 19 двубоя помежду им.
Новите имена в стартовия състав на Маурицио Сари бяха цели шест. Това бяха Джанлуиджи Буфон, Даниеле Ругани, Родриго Бентанкур, Гонсало Игуаин, Федерико Бернардески и Симоне Мураторе, който за първи път бе титуляр в официален мач на тима. Атаката на домакините пък бе водена от Симеоне и Галиано, който също дебютира от първата минута за своя отбор.
В началото двата отбора си размениха по един точен удар чрез младите Галиано и Мураторе. В 7-ата минута Гонсало Игуаин също отправи шут, който беше уловен от Алесио Краньо. Минута по-късно Галиано беше по-убедителен при втория си опит за гол в мача и така откри резултата в полза на домакините. В 16-ата Кристиано Роналдо прати топката в противниковата врата, но беше вдигнат флагът за засада. В 32-ата Леонардо Бонучи пропусна да се разпише от воле при изпълнение на ъглов удар. В 38-ата Игуаин също не беше точен при изстрела си от въздуха отново след центриране от корнер.
В 50-ата минута Жоао Педро отправи удар, минал встрани от вратата. В 54-ата Мураторе шутира отдалече, но Краньо изби в корнер. При последвалото му изпълнение Алекс Сандро стреля с глава, но стражът отново се намеси. В 68-ата Роналдо опита късмета си, но беше спрян от противниковия вратар. В 70-ата Бонучи блокира удар на Симеоне, а от втория си опит аржентинецът прати топката в аут. В следващите минути Лука Дзанимакия и Дауда Пийтърс влязоха в игра и така дебютираха за "бианконерите" в Серия "А". В 80-ата Краньо отново разочарова Роналдо. В 83-ата Бернардески пробва изстрел, който се оказа неточен. Малко след това шут на Сандро попадна в обятията на съперниковия страж. Последва пропуск на Педро, а в последните секунди на мача Краньо запази вратата си суха, спасявайки чудесен шут от разстояние на Дзанимакия.
Така първенецът Ювентус остана с 83 точки в актива си, докато Каляри продължава да бъде 13-и в класирането, но вече с 45 пункта на сметката си.

КАЛЯРИ - ЮВЕНТУС 2:0

1:0 Галиано (8')
2:0 Симеоне (45+2')

Каляри: Краньо, Валукиевиц, Чепители, Клаван, Фараго, Рог, Йонита, Галиано, Матиело, Симеоне, Педро

Ювентус: Буфон, Куадрадо, Бонучи, Ругани, Сандро, Бентанкур, Пянич, Мураторе, Бернардески, Игуаин, Роналдо