Милан и Златан разгромиха Самп в Генуа (видео)

Отборът на Милан постигна убедителна победа с 4:1 при гостуването си на Сампдория от 37-ия кръг на Серия “А”. Точни за "росонерите" бяха Златан Ибрахимович (4', 58'), Хакан Чалханоглу (52') и Рафаел Леао (90+2'), а почетното попадение за домакините отбеляза Кристофър Аскилдсен (87').

В състава на Стефано Пиоли имаше само две промени, които бяха свързани със завърналите се от своите наказания Тео Ернандес и Исмаел Бенасер. Атаката на тима традиционно бе водена от Ибрахимович, който се отплати с два гола. Домакините пък бяха подредени в 4-4-1-1 с ветерана Фабио Каулярела като нападател, а зад него играеше Гастон Рамирес.

"Росонерите" взеха аванс в резултата още в 4-ата минута, когато Анте Ребич центрира, а Ибрахимович с глава прати топката в противниковата врата. В 8-ата дебютантът за генуезците Владимиро Фалконе първо спаси удар на Тео Ернандес, а след това и на Давиде Калабрия. В 11-ата Ребич отправи нов удар, но стражът изби топката в корнер. В 30-ата Златан стреля точно, но Фалконе съумя да се намеси. В добавеното време на първата част съдията се допита до ВАР за потенциален червен картон на Ребич, но му показа само жълт за спречкване с Рамирес.
В 51-ата минута Куалярела стреля по земя от пряк свободен удар, Джанлуиджи Донарума изби топката, а Омар Коули вместо да я добута във вратата му, той я прати над нея. При последвалата атака на гостите Ибрахимович свали топката за Чалханоглу, който се разписа със силен шут. Съдията първоначално не призна гола заради фаул срещу Роналдо Виейра, но след като прегледа ситуацията чрез ВАР, реши да го зачете. В 58-ата минута турчинът върна жеста на Златан, като му асистира за втория му гол в мача.
В 60-ата Донарума отрази воле на Куалярела от близка дистанция. В 78-ата реферът отсъди дузпа за "моряците" за фаул на Симон Кяер срещу резервата Андреа Бертолачи. Донарума обаче спаси изпълнението от бялата точка на Гонзало Марони, както стори и срещу Аталанта. Въпреки това, стражът не успя да запази мрежата си суха, тъй като в 87-ата минута Аскилдсен го порази с далечен шут. Крайното 4:1 в полза на "росонерите" оформи появилият се на почивката Леао с гол в добавеното време.
Така шестият Милан събра 63 точки в актива си и се доближи на само на една от петия Рома преди неговия мач. Сампдория пък е на 15-ата позиция с 41 пункта на сметката си.
САМПДОРИЯ - МИЛАН 1:4

0:1 Ибрахимович (4')
0:2 Чалханоглу (52')
0:3 Ибрахимович (58')
1:3 Аскилдсен (87')
1:4 Леао (90+2')