Шиникова не даде сет на сръбкиня в Белград

Националката на България за “Фед Къп” Изабелла Шиникова постигна нова победа на демонстративния турнир в академията на Янко Типсаревич в Сърбия. Шиникова се наложи над представителката на домакините Тамара Чурович с 6:4, 6:4 след час и 40 минути игра.

В първата част Шиникова на два пъти проби подаването на опонентката си и успя да се наложи при третия си сетбол. Ключов за изхода на втората част и мача се оказа петият гейм, в който софиянката проби и поведе с 3:2, след което до края на двубоя не даде шанс на опонентката да навакса изоставането си.

За Шиникова това беше 12-а победа от 14 изиграни мача в Белград.

По-рано през деня с победа се поздрави и друга родна тенисистка - Ани Вангелова. Левичарката изоставаше в резултата 4:6, 1:2 в двубоя срещу Драгиния Вукович, когато сръбкинята се отказа.