ЦСКА 1948 надви Царско село (видео)

ЦСКА 1948 излъга с 2:1 Царско село в контролна среща, играна на стадиона на "царете" в Драгалевци. Серкан Юсеин откри резултата с хубав изстрел в началото на мача, но Салиф Сисе от Царско село изравни скоро след това, завършвайки хубав свой рейд отляво. В добавеното време на първата част тимът на Красимир Балъков достигна до втори гол чрез Георги Мариянов, който намери мрежата отблизо за 2:1. През второто полувреме хората на Любослав Пенев се разминаха с две-три чисти възможности да изравнят резултата.

За началото на мача на трибуните седна голмайсторът на efbet Лига Мартин Камбуров, който до съвсем скоро беше под карантина заради COVID-19. Звездата на ЦСКА 1948 беше в компанията на изпълнителния директор на "червените" Добрин Гьонов, Кирил Котев и Димитър Димитров - Каубоя. В ложата седна и босът на Царско село Стойне Манолов, както и единият от собствениците на Левски Константин Папазов. На централната трибуна пристигнаха още помощник треньорът във Вердер Бремен Илия Груев и бившият наставник на Етър и Витоша (Бистрица) Росен Кирилов.
В третата минута домакините пропуснаха да открият резултата. Вратарят на ЦСКА 1948 Даниел Наумов действа разсеяно и това доведе до центриране пред него и удар с глава на Емануил Манев. Наумов обаче поправи грешката си и спаси.
В петата минута Серкан Юсеин наказа бившите си съотборници. Новото попълнение в тима на Балъков простреля Джони Пласид с хубав изстрел от средна дистанция - 1:0 за ЦСКА 1948.
Радостта на гостите обаче беше кратка. 180 секунди по-късно Сисе нахлу в наказателното поле на ЦСКА 1948 и по техничен начин намери мрежата за 1:1. В 36-ата минута Галин Иванов потърси мрежата зад Пласид от фаул, но силният му удар се спря в стената на "царете".
В самия край на първото полувреме се стигна до разбъркване пред вратата на домакините и
Георги Мариянов отблизо промуши Пласид за 2:1. Така ЦСКА 1948 отново взе преднина в резултата.

В 65-ата минута Стефан Христов от Царско село направи голям пропуск, останал сам срещу вратаря Наумов. Нападателят на домакините потърси далечния ъгъл, но стражът на ЦСКА 1948 се позиционира добре и успя да отклони изстрела в корнер. В 79-ата минута Христов се озова на сходна позиция в пеналтерията на гостите, но отново не намери мрежата.

Царско село 1:2 ЦСКА 1948