Фулъм спечели първата битка с Кардиф

Суонзи направи първа крачка към завръщане във Висшата лига

Фулъм направи първата крачка към завръщане в елита на английския футбол, след като в първия полуфинален плейоф в Чемпиъншип победи с 2:0 като гост Кардиф.

В герои за лондончани се превърнаха Джош Онома, който откри в началото на втората част и Неескенс Кебано, оформил крайния резултат от пряк свободен удар в добавеното време. Така Фулъм взе солиден аванс преди реванша в Лондон, който ще се изиграе в четвъртък. В другия полуфинал Суонзи взе минимален аванс от 1:0 срещу Брентфорд, като реваншът помежду им е в сряда.