Контролна среща: България (U16) - Вестфалия (U16) 0:1

Рекорден тайбрек и нов успех за сърбите Класнич и Милич в София

Сръбският тандем Милош Милич/Джордже Класнич спечели трети пореден турнир на кортовете на Sofia Beach. Надпреварата бе част от държавното първенство по плажен волейбол на България, организирано от Българската федерация по волейбол. Западните ни съседи победиха българския дует Бранимир Грозданов/Константин Митев с 2:1 след рекорден тайбрек, завършил 26:24. Финалната среща предложи волейбол на високо ниво с множество драматични обрати. Родните представители пропуснаха 3 мачбола и по този начин не успяха да детронират сръбските шампиони.

115735231 1929717537170160 4633543196872190496 o

С бронзовите медали в София завършиха победителите от първия кръг на държавното първенство Милен Стоянов/Мирослав Градинаров. Варненската двойка победи Георги Стоянов/Димитър Калчев с 2:1 в спора за третото място. За най-полезен състезател в мъжкия турнир бе обявен сребърният медалист Константин Митев.

109627514 1929717627170151 1322231676405449939 o

При жените Ирена Мишонова и Деси Николова защитиха златния си медал от предишния турнир на Sofia Beach. На финала Николова и Мишонова победиха Ася Динова и Славина Колева с 2:1. Тайбрек реши и мача за третото място при дамите. Варненската двойка Стефани Кьосева/Екатерина Александрова стигна до бронза след успех с 2:1 над Рая и Вили Ценови. За най-полезен състезател при дамите бе обявена Деси Николова.

113185040 1929717410503506 1570048049865751104 o

Надпреварата бе с награден фонд от 4000 лева. Следващият кръг на държавното първенство по плажен волейбол предстои този уикенд (1-2.08.2020 г.) във Варна. Между 5-и и 8-и август на кортовете на Sofia Beach ще бъде организиран най-големият турнир по плажен волейбол у нас за този сезон. Надпреварата ще бъде под егидата на международната федерация по волейбол (FIVB) и ще бъде част от инициативата "Спортен фест по плажен волейбол". На този турнир ще вземат участие някои от най-добрите двойки в света, а наградният фонд е над 20 000 евро.