Очаквайте в 13:00 - Фернандо Каранга с първа награда след завръщането си в България

МФК Спартак с нови убедителни победи в шампионата по плажен футбол

Шампионът на страната по плажен футбол МФК Спартак (Варна) записа нови две последователни убедителни победи в срещите от третия и четвъртия кръг на Mussala Първа Лига Beach Soccer, който се състоя събота и неделя в Русе.

В първият си двубой, Спартак се наложи с 13:0 над новака в първенството ни Атлетик (Каблешково). Варненци вкараха само един гол през първата третина, който бе дело на капитана Калоян Цветков. През втората част паднаха пет попадения, а в заключителните 12 минути - още седем. Филип Филипов се разписа пет пъти в срещата. Четири гола добави направилия дебют за тима Севдалин Стайков, Цветков вкара общо два, а по веднъж противниковата врата поразиха Кристиян Тодоров и Георги Димитров.

В неделния ден, МФК Спартак записа успех над бургаския Свети Никола с 12:3. Първата третина варненци дръпнаха с шест гола в резултата, а втората двата тима си размениха по две попадения. Четири гола за успеха реализира Филип Филипов, с хеттрик се отчете капитанът на варненци Калоян Цветков, две попадения добави Кристин Тодоров, а по веднъж се разписаха вратарят Станислав Иванов, Станислав Джамбазов и играещият треньор Симеон Христов.

За бургазлии, които бяха в експериментален състав, точни бяха Еркан Мюзекиев, Ердоан Сюлейман и Ариф Арифов. Шампионите водят в класирането с пълен актив от 12 точки и голова разлика 49-10. Заключителните срещи от редовния сезон в Mussala Първа Лига Beach Soccer ще се играят в Стара Загора, а противници на МФК Спартак ще бъдат домакините от Верея и ФК Русе.