Лацио и Имобиле разгромиха Верона, нападателят постави рекорд и се изравни с Левандовски (видео)

Отборът на Лацио постигна победа с 5:1 при визитата си на Верона от 36-ия кръг на Серия “А”. Над всички на терена беше Чиро Имобиле, който се отчете с хеттрик. По този начин римляните записаха девети пореден мач без загуба от този съперник. Междувременно, “мастифите” нямат победа в последните си седем двубоя.

“Жълто-сините” излязоха напред в резултата в 39-ата минута, когато Софиан Амрабат беше точен от дузпа, отсъдена за фаул на Луис Фелипе срещу Матия Дзакани. В добавеното време на първата част обаче Дарко Лазович игра с ръка в наказателното си поле и така гостите също получиха дузпа. Имобиле я реализира, с което точните му изпълнения от бялата точка през сезона станаха цели 13. По този начин той се превърна в първия футболист, вкарал толкова дузпи за една кампания в италианския елит.

В 50-ата минута шут на Матео Песина срещна страничната греда. В 56-ата пък Сергей Милинкович-Савич изпълни пряк свободен удар, след който топката сериозно се отклони в стената от играчи и влетя в мрежата на Борис Радунович. Само пет минути по-късно Хоакин Кореа също се разписа. Така се стигна до 83-ата минута, когато Имобиле отбеляза втория си гол за вечерта с техничен удар.
За нападателя обаче това не беше достатъчно и в добавеното време той оформи своя хеттрик, след като реализира 14-ата си дузпа за сезона. С 34-ия си шампионатен гол през кампанията той се изравни с Роберт Левандовски на върха в подреждането за “Златната обувка”. Преднината му пред Кристиано Роналдо пък нарасна на четири гола. Имобиле стана и първият италианец от 1928/29 насам, отбелязал 34 попадения за един сезон в Калчото. Тогава Джино Розети успява да забие 36 гола в местния елит.
Лацио е четвърти в класирането със 75 точки, колкото има и третият Аталанта, който е с по-добра голова разлика. Верона пък е на 10-ата позиция с 46 пункта, какъвто е активът също на Парма и Болоня.