Болоня порази Лече в добавеното време и се върна към победите (видео)

Отборът на Болоня постигна трудна победа с 3:2 на своя стадион в зрелищен мач от 36-ия кръг на Серия “А”. Така “рособлу” прекратиха серията си от пет мача без успех.

Те взеха ранен аванс от два гола. Родриго Паласио се разписа още във втората минута, а в петата Роберто Сориано също беше точен с шут от голямо разстояние. В добавеното време на първата част обаче слаба игра на тяхната защита позволи на Марко Манкосу да намали изоставането на “джалоросите”. Гостите заиграха значително по-добре през второто полувреме и заслужено стигнаха до изравнително попадение, дело на Филипо Фалко в 66-ата минута. В добавеното време обаче те бяха попарени от Муса Бароу, който донесе успеха на домакините с удар в изоставената от Габриел врата.

С днешната победа Болоня събра 46 точки и е на 11-ото място в класирането, където Лече е на 18-ата позиция в зоната на изпадащите с 32 пункта или на четири от спасителното 17-о място, заето от Дженоа два кръга преди края на шампионата.