Бърнли загуби от Брайтън, но и двата отбора дишат спокойно

Бърнли загуби от гостуващия Брайтън в последния кръг на Висшата лига с 1:2, а двата отбора запазиха местата си в английския елит. Домакините останаха на 10-ото място с 54 точки, а Брайтън се добра до 41 и 15-ата позиция.

В 20-ата минута гостите успяха да открият резултата, след като Ив Бисума настигна една топка и отправи силен удар от разстояние в горния ляв ъгъл, а Ник Поуп не успя да реагира и само изгледа кълбото.

В самият край на полувремето равенството бе възстановено, когато Крис Ууд се извиси в наказателното поле след едно центриране и стреля топката в долния десен ъгъл на Матю Райън.

Само пет минути след подновяването на играта през второто полувреме гостите успяха да си върнат предимството. Отлична индивидуална изява на Аарън-Антъни Коноли завърши с удар наказателното поле, който прати топката в долния десен ъгъл и за 1: 2.

Десет минути по-късно равенството бе възстановено. когато Джей Родригес се оказа на правилното място в точното време и засече топката си перфектно. Радостта на домакините обаче не трая дълго, тъй като попадението бе отменено след намеса на ВАР и отсъдена засада.