Борнемут си свърши работата, но изпадна от Премиър лийг

Отборът на Борнемут постигна задължителната победа в последния си мач от сезона, но въпреки това изпадна от Премиър лийг. “Черешките” надделяха с 3:1 при гостуването си на Евертън, а междувременно равенството на Астън Вила срещу Уест Хам ги прати в Чемпиъншип.

Те поведоха в резултата още в 13-ата минута, когато Джошуа Кинг беше точен от дузпа, отсъдена за игра с ръка на Ричарлисон в наказателното поле. В 41-ата Мойс Кийн изравни на празна врата след асистенция на Тио Уолкот. В добавеното време на първата част обаче Доминик Соланке засече с глава центриране от фаул и отново даде аванс на гостите. Крайното 3:1 в тяхна полза оформи Джуниор Станислас в 80-ата минута, когато неговият удар мина покрай ръцете на Джордан Пикфорд.

Така Борнемут се сбогува с английския елит, завършвайки на 18-ата позиция в класирането с актив от 34 точки или само с една по-малко от 17-ия Астън Вила. Евертън пък приключи кампанията на 12-ото място с 49 пункта на сметката си.