Де Бройне изравни рекорд, Давид Силва се сбогува, а Сити премина границата от 100 гола (видео)

Манчестър Сити разгроми с 5:0 Норич в последния мач на Давид Силва с екипа на "гражданите". Габриел Жезус, Кевин Де Бройне (45', 90'), Рахийм Стърлинг (79') и Рияд Марез (83') се разписаха за домакините, които по този начин си отмъстиха на Норич за загубата с 2:3 на "Кероу Роуд" по-рано през сезона. Освен че отбеляза две попадения, Де Бройне изравни рекорда на легендата на Арсенал Тиери Анри за най-много асистенции в рамките на един сезон в Премиър лийг - 20. Тимът на Джосеп Гуардиола пък премина кота 100 и завърши кампанията със 102 отбелязани гола само в първенството.

Джосеп Гуардиола направи само една промяна в своя състав в сравнение с 11-те, които започнаха срещу Уотфорд. Давид Силва бе титуляр в последния си мач с екипа на "гражданите", като той очаквано изведе отбора с капитанската лента. Испанецът замени Бернардо Силва.
Кристоф Цимерман, Марко Стиперман, Лукас Руп и Теему Пуки стартираха в последния мач на Норич в Премиър лийг.
"Канарчетата", които по-рано през сезона победиха Сити, помислиха, че са повели и на "Етихад" още в осмата минута, когато Онел Ернандес прати топката във вратата на Едерсон след удар в близкия ъгъл от 25 метра. След намесата на ВАР обаче попадението бе отменено заради засада на кубинеца в по-ранен етап от нападението на гостите. Вместо да води в резултата, Норич вече бе в ролята на догонващ в 11-ата минута, след като Жезус вкара отблизо.
"Гражданите" пропуснаха още няколко възможности, а Теему Пуки пропиля един добър шанс за Норич. В добавеното време на първата част Кевин Де Бройне удвои след много техничен удар с десния крак от границата на наказателното поле.
Рахийм Стърлинг направи 3:0 в 79-ата минута, след като бе изведен от Де Бройне и промуши топката между краката на Тим Крул. Това бе гол №100 за Сити в Премиър лийг през сезона. До края Рияд Марез се възползва от грешка на Маклийн и покачи на 4:0, а Де Бройне оформи крайния резултат с много красиво попадение, което бе второ за него тази вечер.
Едерсон пък завърши сезона с 16 чисти мрежи, което означава, че бразилецът спечели приза "Златна ръкавица".