Куриозен гол донесе равенството, Астън Вила и Уест Хам ще радват Висшата лига и догодина

Астън Вила запази мястото си във Висшата лига, след като завърши 1:1 в гостуването си на Уест Хам в Лондон в последния кръг на този сложен и нетипичен сезон във Висшата лига. Головете отбелязаха Джак Грийлиш в 84-ата и Ярмоленко минута по-късно.

Бирмингамци бяха по-активния от двата отбора и търсеха повече победата от самото начало, но така и не успяваха да намерят път към вратата на Лукаш Фабиански. Най-опасното положение за първата част дойде в нейния край след пас в наказателното поле, който попадна в краката на Джак Грийлиш, той стреля в десния долен ъгъл, но стражът спаси.

Втотото полувреме играчите на Дийн Смит също бяха по-търсещия тим, но така и не намираха начин да преодолеят дефанза в известна степен разконцентрирания си опонент, който може би бе малко по-спокоен, след като си осигури оставането в английския елит след хикс на “Олд Трафорд” срещу Манчестър Юнайтед в миналия кръг.

В 84-ата минута гостите все пак успяха да отбележат. Топката бе хвърлена от тъч към Кайнан Дейвис, той разигра със свой съотборник, направи залъгващо движенеи и подаде на Джак Грийлиш около дъгата. Капитанът напредна няколко метра и отбеляза с плътен удар.

Тяхната радост трая обаче само минута, тъй като домакините успяха да изравнят в първата си атака след подновяване на играта с куриозен гол. Разконцентрираните играчи на Вила не успяха да се намесят в няколко сблъсъка, топката достигна до Андрий Ярмоленко на ъгъла на наказателното поле и стреля, ударът му рикошира в крак на защитник, придоби балонна траектория, която заблуди Пепе Рейна и влетя в мрежата.

До края на срещата не се случи нищо забележително, но и двата отбора постигнаха основната си цел и запазиха местата си във Висшата лига.