Арсенал прати Уотфорд в Чемпиъншип (видео)

Арсенал изигра сериозно последния си мач за сезона в първенството и това даде отражение върху изпадащите. Отборът на Микел Артета победи Уотфорд с 3:2 на "Емиратс" и завърши на осмо място, което е най-ниското им класиране от 1995 г.

Мачът бе далеч по-важен за "стършелите", които не успяха да вземат точка и отпаднаха от Висшата лига. Гостите трябваше да постигнат по-добър резултат от Астън Вила, за да се спасят, но започнаха зле и в 33-ата минута вече губеха с 0:3.

Пиер-Емерик Обамеянг откри резултата още в петата минута от дузпа, а след това отбеляза третото попадение. Между тях Кирън Тиърни отбеляза първия си гол за клуба след асистенция на Обамеянг, който завърши на второ място при голмайсторите във Висшата лига с 22 попадения.
Уотфорд се върна в мача малко преди почивката с попадение на Трой Дийни от дузпа. В 66-ата минута Дани Уелбек направи 3:2 и се върнаха и малките надежди за оцеляване. Ново попадение обаче не падна и гостите трябваше да си примирят с отпадането.
Арсенал отбеляза голове при първите си три удара в очертанията на вратата. В петата минута Доусън фаулира Лаказет, а след дълго разглеждане бе отсъдена дузпа. Обамеянг откри резултата от бялата точка. Нападателят асистира на Тиърни за второто попадение, а със задна ножица направи 3:0.

Собствениците на Уотфорд уволниха трима мениджъра този сезон, сред които и Найджъл Пиърсън преди седмица. Хаосът в клуба не помогна за представянето на терена.

"Стършелите" опитаха да се доберат до точка на "Емиратс". Те намалиха малко преди почивката и стигнаха до второ попадение след технично изпълнение на бившия играч на Арсенал Дани Уелбек, но така и не стигнаха дори до изравняване, което нямаше да ги спаси.