Бенфика лиши Спортинг от третото място, Порто завърши сезона със загуба (видео)

Португалските грандове изиграха последните си мачове за сезона в Примейра лига. Шампионът Порто отстъпи с 1:2 при гостуването си на Брага, а със същия резултат Бенфика се наложи над Спортинг (Лисабон) в столичното дерби. По този начин Спортинг финишира на 4-о място в крайното класиране, с равни точки, но с по-лоши показатели от Брага.

Бенфика поведе в 28-ата минута с гол на Харис Сеферович. Швейцарският национал се разписа с глава. В средата на второто полувреме Спортинг организра много добра контра, при която топката стигна до Андраж Шпорар и словенецът я прати под плонжа на Одисеас Влаходимос. Малко преди края на двубоя Винисиус засече центриране от десния фланг и донесе трите точки на "лисабонските орли".
Тази развръзка беше добре дошла за Брага. На своя стадион отборът на Артур Жорже се оказа догонващ срещу Порто още в 6-ата минута след точен изстрел на Матеус Урибе. При попадението колумбиецът се контузи и вместо него влезе Серджо Оливейра. В 52-ата минута Рикардо Орта изравни с бомбен шут от границата на наказателното поле, а в 66-ата Франсерджио осигури успеха на Брага.

Голмайстори на първенството с по 18 гола станаха трима футболисти - Пици и Винисус от Бенфика, и Мехди Тареми от Рио Аве. Българският нациобал Божидар Краев се разписа 8 пъти за Жил Висенте.