Лацио се събуди с обрат срещу Каляри и се класира за ШЛ (видео)

Лацио най-накрая спря негативната си серия от 5 поредин мача без победа в Серия "А". "Орлите" сториха това в домакинството си на Каляри от 35-ия кръг. Те се наложиха с 2:1 на "Олимпико". Победата обаче отново не дойде лесно, като възпитаниците на Симоне Индзаги трябваше да правят обрат. Джовани Симеоне даде преднина на сардинци в 45-ата минута, но Сергей Милинкович-Савич в 47-ата и Чиро Имобиле в 60-ата минута донесоха успеха на домакините. Тази победа гарантира на Лацио, че ще завърши в топ 4 и ще играе в Шампионската лига през следващия сезон.

Срещата започна с доста интересен момент. В 3-ата минута Каляри получи фаул пред наказателното поле на съперника и Жоао Педро отбеляза страхотен гол, който обаче отменен.

Последва мощен натиск на Лацио. Вратарят Алесио Краньо направи поредица от невероятни спасявания след удари на Мануел Ладзари, Луис Алберто и Чиро Имобиле. Топката обаче така и не се озова в мрежата на гостите.

Вместо това в самия край на полувремето Каляри откри резултата. Артур Йоница получи в наказателното поле и върна за Джовани Симеоне, който стреля и след рикошет кълбото се оплете в мрежата за 0:1.

"Орлите" обаче започнаха силно в торото полувреме и набързо обърнаха нещата в своя полза. Още в 47-ата минута една лошо изчистена топка попадна в Сергей Милинкович-Савич, който с бомбен шут я заби във вратата за 1:1.

В 60-ата минута Луис Алберто пусна пас в коридор да Имобиле, който напредна в пеналта и с удар от малък ъгъл вкара за 2:1.

До края Лацио предпочете да брани резултата и успя да постигне задачата си, като след този успех остава на 4-ата позиция със 72 точки. Каляри пък заема 13-ото място в таблицата с 42 точки в актива си.