Марица направи равен с Хасково

“Марица” завърши наравно 1:1 с ОФК “Хасково” в контролна среща, играна в четвъртък на градския стадион в Хасково. “Жълто-сините” водеха до самия край на мача, но 3 минути след редовните 90 получиха изравнителен гол от дузпа.

Двубоят изобщо не приличаше на контрола, а домакините влязоха доста надъхано в мача. Въпреки забраната домакините бяха допуснали на стадиона присъствието на около стотина фена, които по традиция бяха доста колоритни и гласовити.  Иначе на терена не липсваха и пререканията, както и непозволената игра.

За разлика от предишния двубой с “Асеновец”, в този възпитаниците на Николай Димитров показаха доста стойностни неща и изцяло надиграха своя противник. Създадоха и доста положения, но вратарят на домакините се справи чудесно и спаси голяма част от тях. Домакините също показаха добри качества. Те бяха добре организирани и компактни, но не успяха да създадат чисто положение пред вратата на пловдивчани, макар да стигнаха до попадение.

Голът за “Марица” падна в 70-та минута, когато Величко Величков засече с глава центриране от корнер, но за пореден път вратарят на домакините се намеси и изби. Георги Георгиев посрещна топката и я довкара за 0:1. 3 минути след редовните 90 домакините успяха да изравнят от дузпа. Така срещата завърши 1:1.

Следващата контрола на “Марица” е в неделя срещу “Спартак”. Двубоят ще се играе на стадиона в “Кършияка” от 18:30.

В друга контрола, играна днес, “Верея” загуби с 1:0 гостуването си на “Созопол”. Голът за домакините отбеляза бившият състезател на “Марица” Венцислав Гюзелев в 84-та минута.

МАРИЦА: Илия Николов, Йордан Пейчинов, Величко Величков, Даниел Спасов, Димитър Аврамов, Мартин Анастасов, Милен Танчев, Веселин Марчев, Илиян Йорданов, Олджай Алиев, Димитър Юруков (Горан Гръблев - вратар, Теодор Фърков, Петър Печенков, Денис Палков, Борислав Дончев, Иван Мицев, Красимир Иванов, Александър Праматаров, Красимир Кръстев - вратар)