Шведски рецитал осигури шанс на Краснодар да се пробва в ШЛ (видео)

Краснодар разгроми с 4:0 Ахмат и спечели бронзовите медали в Премиер лигата на Русия. "Биковете" завършиха с 2 точки пред ЦСКА (Москва) и ще имат въможност да се включат в квалификациите на Шампионската лига. В основата на победата беше шведският ветеран Маркус Берг, който вкара два от головете и подаде за другите два.

Краснодар можеше да сложи край на интригата около третото място още в средата на седмица, но загуби у дома отложения мач с Динамо (Москва). Преди това пък "биковете" не можаха да победят и Криля Советов, а нулевото равенство прати самарци във ФНЛ.

Ахмат направи разочароваща кампания, но успехът при гостуването на Тамбов в 28-ия кръг се оказа решаващ за оцеляваането на тима от Грозни в елита.
Домакините бяха без титулярния си вратар Матвей Сафонов, който изтърпя наказание заради червения картон срещу Динамо, но неговият заместник Денис Адамов нямаше почти никаква работа. Преди почивката "биковете" доминираха, а Вандерсон се отличи със серия от хубави пробиви, но нито един от тях не завърши с гол във вратата на Александър Мелихов.
Вратарят на Ахмат показа отличен рефлекс след удар на Берг, но шведът продължи да е много настоятелен и в 43-ата минута продължи топката с глава след комбинация със сънародника си Кристофер Олсон, откривайки резултата. В самия край на полувремето Одисе Роши изненада Адамов с бомбен шут от около 30 метра, но след намесата на ВАР голът беше отменен заради засада.
След почивката за домакините стана доста по-лесно. В 54-ата минута Берг подаде с пета на Кабела и французинът по изключително красив начин прехвърли Мелихов за 2:0. Само четири минути по-късно Берг се отличи с нова асистенция, този път към Вандерсон.
Защитата на Ахмат тотално загуби концентрация и четвъртият гол не закъсня. Юрий Газинский копна топката към Берг, а шведът изпревари Мелихов и се разписа за втори път в мача. До края срещата се доиграваше.