ВК Хебър: Прогрес в детско-юношеската ни школа

Прогрес. Така определи ръководството на ВК Хебър (Пазарджик) представянето на селекцията на клуба за юноши под 20 години за настоящия сезон 2019/2020.

След години отсъствие от държавните финали, през този сезон младите волейболисти на Хебър U20 завършиха на първо място в предварителна група В от шампионата и се класираха за спора за титлата.

Пазарджиклии, водени от треньора Иван Иванов, победиха Черно море (Варна) с 3:1 (25:22; 25:21; 15:25; 25:21) в последния си мач от финалния турнир, които се проведе в бургаската зала “Младост” и така завършиха с успех в турнира, като заеха почетното седмо място в страната за своята възраст.

„Поздравяваме момчетата и треньорския им щаб за успеха и им пожелаваме да вървят все така смело напред“, коментираха от ръководството във официалната фейсбук страница на клуба.

Припомняме, че по-малките възрастово селекции на Хебър също бележат успехи и прогрес, като кадетите и прекадетите се класираха за участие на зони, важащи за класиране на държавните финали.

Главен треньор на детско-юношеската школа от началото на сезона е пловдивския специалист Драго Иванов, под чието ръководство младите волейболисти показват видимо израстване.