Златан вдъхнови Милан и сложи край на серията на Сасуоло (видео)

Отборът на Милан се изкачи на петата позиция във временното класиране в Серия А, след като победи с 2:1 като гост Сасуоло в двубой от 35-ия кръг и  сложи край на серията на "неровердите" от 8 мача без загуба. Победата на "росонерите" дойде след две попадения на Златан Ибрахимович (19,45), дошли след асистенции на Хакан Чалханоолу. Почетно за домакините отбеляза Чичо Капуто от дузпа в 42-ата.

Милан даде много жертви в този мач, като поради травми принудително бяха сменени Андреа Конти и Алесио Романьоли. Поради натрупани жълти картони следващият мач за състава на Стефано Пиоли - домакинството на хита в Серия А Аталанта, ще пропуснат Исмаел Бенасер и Тео Ернандес.

Двубоят бе юбилеен №200 на вратата на Милан за стража Джанлуиджи Донарума. Той записва това изключително постижение на възраст от 21 години и 146 дни.

Срещата започна кошмарно за бранителя на Милан Андреа Конти, който получи травма и беше заменен едва в десетата минута на среща от Давиде Калабрия.

В 13-ата минута шведската звезда на гостите Златан Ибрахимович отправи удар в очертанията на вратата, но Консили се справи. В ответната атака и Донарума се справи отлично, след отправен удар от Доменико Берарди. В 16-ата минута Ибрахимович стреля от пряк свободен удар, но топката прелетя над вратата. Така се стигна до 19-ата минута, когато Сасуоло сбърка при изнасянето на топката. Тя беше овладяна от Франк Кесие, който комбинира с Хакан Чалханоолу. Той успя да центрира в наказателното поле, където Ибрахимович с глава успя да открие резултата.

След гола Милан получи нов тежък кадрови удар, след като и Алесио Романьоли получи контузия и беше заменен от Матео Габия. Сасуоло опита натиск, но той не доведе до нищо опасно пред Донарума. В 33-ата минута Милан беше близо до удвояване на аванса си отново чрез Ибрахимович, но този път Консили отрази удара с глава на шведа.

В следващата минута феновете на Милан изтръпнаха, след като и Чалханоолу показа признаци за контузия, но халфът все пак се върна в игра след намесата на физиотерапевтите. В 39-ата минута беше отсъдена дузпа за Сасуоло за игра с ръка именно на Чалханоолу. Реферът Лука Пайрето дълго се консултира с ВАР, след което посочи бялата точка. Чичо Капуто с безкомпромисно изпълнение успя да изравни.

В добавените минути на първата част Милан отново поведе след бърза атака. Хакан Чалханоолу напредна в центъра и успя да намери перфектно Златан Ибрахимович в наказателното поле. Шведът преодоля вратаря Консили и се разписа в опразнената врата. В заключителните секунди на продължението преминалият през Локомотив Пловдив, Черно море и Левски Мехди Бурабия получи втори жълт картон за груб фаул срещу Анте Ребич и остави тима си с 10 души.

Второто полувреме започна с много промени и в двата състава. Домакините хвърлиха много сили в атака в търсене на ранен изравнителен гол. Капуто беше изведен зад отбраната и стреля, Донарума спаси, но впоследствие беше отсъдена и засада на нападателя. В 66-ата минута Ибрахимович пропусна да оформи своя хеттрик, след като се подхлъзна пред вратата на Консили. В 73-ата минута Бенасер стреля мощно по земя от границата на наказателното поле, но топката срещна дясната греда. Десет минути преди края Бонавентура пропусна отличен шанс да вкара успокоителен трети гол за Милан, след като отблизо стреля право в тялото на Консили.В края Траоре стреля над вратата на Донарума. Така резултатът се запази и Милан продължава с отличното си представяне след подновяването на сезона, като записа трета поредна победа.

Сасуоло - Милан 1:2
0:1 - Ибрахимович 19
1:1 - Капуто 42-дузпа
1:2 - Ибрахимович 45
Сасуоло: Консили, Мюлдур, Марлон, Пелусо, Роджерио, Локатели, Бурабия, Хараслин, Распадори, Берарди, Капуто.
Милан: Донарума, Конти, Кяер, Романьоли, Тео, Бенасер, Кесие, Селемекерс, Чалханоолу, Ребич, Ибрахимович.