Астън Вила извоюва правото сам да реши съдбата си, а Арсенал остана с една възможност за Европа (видео)

Кръг преди края на сезона в Премиър лийг отборът на Астън Вила напусна зоната на изпадащите, след като надви Арсенал с 1:0 на свой терен. Тимът от Бирмингам се изравни по точки с Уотфорд, но има по-добра голова разлика от само 1 попадение и във финалния кръг в неделя всичко вече зависи от самия него. Тогава Вила гостува на Уест Хам, който не играе за нищо, а по същото време “стършелите” ще спорят с Арсенал в Лондон. Шанс за оцеляване има и Борнемут, който гостува на Евертън. При равенство в точките между два тима първо се гледа головата разлика.

С това си поражение пък “топчиите” пропуснаха шанса да се класират за Лига Европа през първенството. На тях вече им остава само една възможност за това - да спечелят финала за Купата на Англия, където на 1 август ще спорят с Челси.
Махмуд Хасан-Трезеге вкара единствения гол тази вечер в 27-ата минута. През второто полувреме "топчиите" удариха греда.

През миналата седмица лондончани бяха сразили Ливърпул и Манчестър Сити, но този път не показаха нищо от тези мачове, като дори не уцелиха вратата. Лукас Торейра и Роб Холдинг бяха титуляри в състава на Микел Артета, както беше и Едуард Нкетиа, който действаше в атака с Александер Лаказет и Пиер-Емерик Обамеянг.По трибуните нямаше фенове, но тези на Арсенал напомниха за себе си. Те бяха наели самолет, който прелетя над стадиона, носейки със себе си надпис "Подкрепете Артета, Крьонке - вън". Той е насочен срещу американския собственик на клуба Стан Крьонке.

Надеждите на Астън Вила бяха свързани с капитана Джак Грийлиш, който и днес изведе отбора си.
Играчите на Астън Вила започнаха нахъсано и поставиха съперника под напрежение с няколко центрирания и атаки по фланговете. Гостите трудно организираха атаки, като видимо бяха прили ролята да чакат шанса си на контраатака.

Арсенал продължаваше да бъде пасивен и в 27-ата минута инкасира гол. Тогава Хасан-Трезеге засече с мощен шут подаване от корнер и Емилиано Мартинес нямаше какво да направи - 1:0 за Астън Вила.
След попадението лондончани опитаха няколко атаки, като те все минаваха отляво през Обамеянг, но ефект нямаше.

Около 40-ата минута играчите на Вила имаха две нови възможности. В 45-ата пък Грийлиш за малко да удвои след майсторско изпълнение с десния крак.
На полувремето Гранит Джака замени Торейра в състава на Арсенал и тимът заигра по-добре. В 51-вата центриране отдясно намери Букайо Сака, който обаче беше крайно неточен.

След още три минути Обамеянг беше на крачка от попадение, но Езри Конса спря кълбото.

В 75-ата минута домакините пропуснаха да дръпнат с 2:0, когато Кайнан Дейвис беше изведен сам срещу вратаря, но се размина с попадение.

Само две по-късно обаче шансът беше с бирмингамци, след като Нкетиа засече с глава, но топката срещна страничната греда.