Манчестър Сити не пожали Уотфорд и е на крачка от 100 гола (видео)

Манчестър Сити разгроми Уотфорд с 4:0 като гост в двубой от предпоследния кръг на Премиър лийг. Мачът беше от значение само за домакините, които са застрашени от изпадане. Те обаче не успяха да сторят нищо срещу мощта на бившите шампиони, които можеха да им вкарат много повече. Рахийм Стърлинг реализира на два пъти през първото полувреме - в 31-вата и 40-ата минута, а след почивката точни бяха Фил Фодън в 63-ата и Аймерик Лапорт в 66-ата. Стърлинг изпусна дузпа, но беше точен при добавката, реализирайки втория гол. Отдавна беше ясно, че Сити ще е втори, но сега вече има шанс да завърши първенството със 100 гола на сметката си. За тази цел в последния кръг отборът трябва да вкара поне три пъти на изпадналия вече Норич.

В същото време Уотфорд е на 3 точки от зоната на изпадащите, а в неделя ще трябва да даде всичко от себе си при визитата на Арсенал.

Мениджърът на Сити Джосеп Гуардиола излезе с Габриел Жезус, Фил Фодън и Рахийм Стърлинг в атака, а Жоао Кансело действаше като ляв бек.
Уотфорд започна с две промени в състава в сравнение с този от последния двубой. Адриан Мариапа и Роберто Перейра заеха местата на Адам Мазина и Дани Уелбек. Това беше първи двубой за "стършелите" след уволнението на мениджъра им Найджъл Пиърсън. Временен наставник е Хейдън Мълинс.
Гостуващият отбор овладя топката още от началото и в свой стил започна да търси пролуки в защитата. Първата опасност пред вратата на Уотфорд обаче дойде след далечен изстрел на Родри в 11-ата минута, който се отби в тялото на Габриел Жезус и затрудни Бен Фостър, който обаче успя да избие.

В средата на първата част "гражданите" имаха смазващо предимство във владението на кълното - 86:14%, но всичките им изстрели до момента бяха блокирани, а и не им се получаваха атаките вътре в наказателното поле.
И все пак Сити намери начин да вкара. В 31-вата Стърлинг овладя топката от около 12-13 метра и с бомбен шут направи Фостър безпомощен - 1:0 за тима от Манчестър.
Вече стана по-лесно за отбора на Гуардиола и в 40-ата минута авансът беше удвоен. Стърлинг беше фаулиран в наказателното поле от Уил Хюз и сам се нагърби с изпълнението на наказателния удар. Вратарят Фостър спаси шута от бялата точка, но английският национал успя да вкара при добавката.
Манчестър Сити стартира вихрено второто полувреме и след само няколко секунди Жезус се озова сам срещу вратаря, но не успя да го преодолее. След още една минута Фостър отрази коварен шут на Стърлинг.
В тези секунди "гражданите" имаха претенции за дузпа, след като Адриан Мариапа блокира изстрел с ръце, но съдиите не отсъдиха такава.
Уотфорс нямаше никакви сили, с които да се противопостави и головете започнаха да валят. В 63-ата Фодън вкара на празна врата след поредното спасяване на Бен Фостър.
Само три минути след това Лапорт засече с глава в мрежата центриране от фал - 4:0 за Сити.
Чак в 78-ата минута "стършелите" получиха шанс да реализират, но Дани Уелбек изпусна сам срещу Едерсон.