Два гола на Роналдо приближиха Ювентус до титлата в Серия А (видео)

Кристиано Роналдо е изправен пред историческо постижение

Лидерът Ювентус победи Лацио с 2:1 в дербито на 34-ия кръг в Серия А и направи огромна крачка към девета поредна титла в Италия.

Попаденията за "Старата госпожа" отбеляза Кристиано Роналдо от дузпа в началото на втората част, а в 53-ата минута португалецът удвои резултата. Така попаденията на Роналдо в Серия А  вече станаха 51. За кратко той излезе и начело при голмайсторите в Серия А за сезона, но таранът на Лацио Чиро Имобиле го изравни, след като се разписа от дузпа в края на двубоя. Двамата имат по 30 попадения през сезона (по 12 от дузпи) и ще продължат битката си за голмайсторския приз до края на сезона.

Преди прекратяването на шампионата заради пандемията от коронавирус само една точка разделяше двата тима, но сега разликата вече е цели 11 в полза на лидера от Торино. След успеха тази вечер Ювентус се откъсна значително пред преследвачите Интер и Аталанта и има нужда от само 4 точки в оставащите 4 кръга до края на сезона, за да триумфира с титлата.

"Старата госпожа" няма загуба на "Алианц Стейдиъм" в Серия А от 22 април 2018 година, като до този момент записа у дома 32 победи и 6 равенства. Последният успех на Лацио над Ювентус като гост пък е от 14 октомври 2017 година, когато спечели с 2:1.
Двубоят започна с кадрова изненада за Ювентус, след като нападателят Гонсало Игуаин получи мускулна травма на загрявката и беше заменен в последната минута от сънародника си Пауло Дибала.
Мачът стартира с много активна игра на домакините, но футболистите на Маурицио Сари така и не стигаха до опасни ситуации пред вратата на Стракоша. В края на първите 45 минути темпото значително спадна и в крайна сметка нулевото равенство остана. Чиро Имобиле от състава на гостите имаше възможност да открие, но след удара му топката срещна гредата. Преди това и удар на Алекс Сандро срещна гредата.
След почивката отново Ювентус започна много силно, като в началните минути ситуациите пред вратата на Лацио следваха една след друга.
В 48-ата минута Бастош игра с ръка след удар на Кристиано Роналдо, като ситуацията беше прегледана чрез ВАР, тъй като имаше съмнения дали това е станало в наказателното поле или извън него. В крайна сметка реферът Даниеле Орсато посочи бялата точка. Зад топката застана Роналдо, който беше безкомпромисен за 1:0 макар и Стракоша да уцели ъгъла. Само две минути по-късно португалецът удвои резултата след светкавична контраатака, в чиято основа беше Пауло Дибала, като се разписа в опразнената врата.
Роналдо на два пъти имаше възможност да оформи своя хеттрик в минутите до 65-ата, но се размина за малко. Втората ситуация отново беше изработена от Дибала, който центрира отдясно в наказателното поле, но ударът на португалеца с глава от наказателното поле срещна напречната греда.
В 83-ата минута Чиро Имобиле намали резултата от дузпа, отсъдена за нарушение срещу него от страна на Леонардо Бонучи. Попадението вдъхна кураж в редиците на гостите, които поставиха Ювентус под напрежение до края, но в крайна сметка резултатът остана непроменен.
До края на сезона на Ювентус му предстоят гостувания на Удинезе (23 юли) и Каляри (28 юли), както и домакинства на Сампдория (25 юли) и Рома (2 август) в последния кръг.

Ювентус - Лацио 2:1

1:0 - Роналдо - 51 дузпа
2:0 - Роналдо 53
2:1 - Имобиле 83 дузпа
Ювентус: Шчесни, Алекс Сандро, Де Лихт, Бонучи, Куадрадо, Бентанкур, Рабио, Рамзи, Роналдо, Дъглас Коста, Дибала.
Лацио: Стракоша, Ачерби, Луис Фелипе, Бастош, Андерсон, Пароло, Каталди, Милинкович-Савич, Ладзари, Имобиле, Кайседо.