Уулвс зае позиция пред Тотнъм в очакване на големия финал на сезона (видео)

Уулвърхамптън направи предпоследна крачка към класиране за евротурнирите, след като в последното си домакинство надви Кристъл Палас с 2:0 в двубой от 37-ия кръг на Премиър лийг. Този успех изкачи отбора до шесто място - на точка пред Тотнъм. В последния кръг “вълците” се изправят срещу Челси на “Стамфорд Бридж”, а тимът на Жозе Моуриньо гостува на Палас. Този резултат на “Молиню” означава, че Шефилд Юнайтед губи всички шансове, но пък такива все още има Арсенал, който е с мач по-малко. За Лига Европа със сигурност ще се класират петият и шестият в крайното класиране, а е възможно тази чест да има и седмият, но само ако Челси спечели ФА Къп. При равенство в точките първо се гледа головата разлика.

Уулвс имаха известни проблеми с лондончани само през първото полувреме. В 27-ата Джефри Шлуп пропусна да вкара за Палас, като ударът му мина много близо до гредата.

Домакините успяха да поведат в 41-вата, когато Даниел Поденсе реализира дебютния си гол за клуба, разписвайки се на празна врата след подаване на Мат Дохърти. Всичко тръгна от грешка на футболист на “орлите” и последващ извеждащ пас на Жоао Моутиньо.

През втората част беше по-лесно за състава на Нуно Еспирито Санто. В 59-ата Адама Траоре за малко да удвои, но вратарят Висенте Гуаита отрази. В 68-ата обаче Траоре си проправи път през двама футболисти на съперника и се стигна до пас към Джонатан Кастро, който беше точен за 2:0.

За Кристъл Палас това е седма поредна загуба, като в шест от тези мачове отборът дори не е вкарвал гол. Столичани обаче не са застрашени от изпадане.

Уулвърхамптън го очаква и доиграване в настоящия сезон на Лига Европа. Там “вълците” са на осминафинал срещу Олимпиакос, като първата среща в Гърция завърши 1:1. Реваншът в Англия ще е на 6 август.