Европа си остана мечта в забележителния сезон на Шефилд Юн (видео)

Отличният сезон на новака Шефилд Юнайтед във Висшата лига на Англия няма да бъде увенчан с класиране за евротурните. В среща от предпоследния кръг тимът загуби вкъщи с 0:1 от Евертън и загуби илюзорни шансове да играе в Лига Европа. В последния кръг Шефилд Юн гостува на Саутхамптън, който не играе за нищо.

Футболистите на Крис Уайлдър разочароваха срещу “карамелите” на Карло Анчелоти, като не успяха дори веднъж да уцелят вратата. В същото време Евертън стигна до два точни изстрела, като единият от тях завърши с попадение на Ричарлисон. Бразилският нападател реализира с глава секунди след началото на второто полувреме, засичайки центриране на Гилфи Сигурдсон. В 43-ата минута пък Доминик Калвърт-Люин уцели страничната греда.

Успехът на тима от Ливърпул е само за престиж, защото той може да финишира най-високо на 11-о място.