Майорка се сбогува с Ла Лига със зрелищно реми (видео)

Отборите на Осасенуа и Майорка си спреткапа зрелищно реми за финал на сезона в Ла Лига. Двата тима не успяха да излъчат победител в сблъсъка помежду си от 38-ия кръг на "Ел Садар", който приключи при резултат 2:2.

Мачът предложи доста вълнения и красиви моменти. Домакините поведоха в 29-ата минута, когато Роберто Торес получи пред наказателното поле и с пета попаде към Адриан Лопес, който отбеляза за 1:0.

Майорка обаче направи обрат. Първо в 45-ата минута една изчистена топка попадна в Люмор Агбениену, който реши да стреля от около 25 метра и отбеляза много красив гол за 1:1. След това в 65-ата минута Анте Будимир с глава вкара за 1:2.

Осасуна обаче бързо се окопити и в 68-ата минута отново възстанови равенството чрез Иниго Перес, който отбеляза красив гол с мощен шут от границата на пеналта.

В добавеното време домакините можеха да стигнат и до победата, но техен гол бе отменен заради фаул в атака.

В крайна сметка Осасуна завършва сезона на 10-ото място с 52 точки, докато Майорка още от миналия кръг знаеше, че изпада, ката завърва на 19-ата позиция с 33 точки.