100 години Етър: „Звездите на „Етър” (ветерани) - Национален отбор „Звездите на България” (ветерани) 0:0

Атлетико и Реал Сосиедад стигнаха до взаимноизгоден резултат (видео)

Атлетико Мадрид и Реал Сосиедад завършиха 1:1 в мач от последния кръг на Ла Лига. Този резултат помогна и на двата отбора да постигнат целите си. Атлетико финишира на трето място пред Севиля, макар и с равни точки с тима от Андалусия. Баските пък се добраха до шестата позиция и ще участват в Лига Европа.

Домакините откриха с попадение на Коке в 30-ата минута след асистенция на Алваро Мората, а в 87-ата Ектор Ерера си вкара автогол след удар на Аднан Янузай изравни и осигури на Реал Сосиедад шестото място.

Преди мача президентът на Атлетико и капитана Коке връчиха почетен плакет на помощник треньора Херман Бургос, който напуска тима и започва самостоятелна кариера. Мадридчани представиха и титулярните си екипи за следващия сезон.
Диего Симеоне заложи в атака на Диего Коща и Алваро Мората, а Жоао Феликс, Анхел Корея и Яник Ферейра-Караско се появиха след почивката. Изненадата в стартовия състава беше появата на Витоло, а Ектор Ерера действаше заедно с Томас Партей в средата на терена.
Старши треньорът на гостите Иманол остави на пейката Вилиан Жозе и Аднан Янузай. Александър Исак започна в предни позиции, подпомаган от Мартин Йодегор, Микел Мерино и Микел Оярсабал.
Първото полувреме не предложи много голови положения, но Атлетико успя да поведе в 30-ата минута с попадение на капитана Коке. Защитата на Реал Сосиедад не се справи с центриране на Киърън Трипиър и топката мина през няколко футболисти, за да стигне до Мората. Нападателят технично чукна към Коке и той разстреля Мигел Анхел Моя.
С началото на втората част в игра за баските се появиха Ариц Елустондо и Андер Баренечеа. В 48-ата минута Диего Коща стреля със задна ножица след центриране отляво, но топката излезе в аут. В 53-ата резервата на гостите Баренечеа можеше да изравни с глава, но не уцели вратата.
След час игра Анхел Корея, който се появи на мястото на контузения Томас Партей, пропусна очи в очи с Моя. Атлетико се прибра в половината си, но контраатакуваше опасно. Реал Сосиедад пък се изнесе по-напред в търсене на изравнителен гол.
В 83-ата минута Кристиан Порту изскочи на добра позиция, но Ян Облак по блестящ начин изби диагоналния му удар. В ответната атака Караско пропусна да реши всичко в полза на Атлетико. Белгиецът беше спрян от бившия страж на "дюшекчиите" Моя.
В 87-ата минута Янузай стреля коварно от пряк свободен удар, топката се отклони от крака на Ектор Ерера и този път Облак нямаше какво да стори.
Резултатът устройваше и двата отбора, които в оставащите минути спокойно разиграваха топката и внимаваха да не допуснат грешка.
След подновяването на сезона Атлетико не загуби нито веднъж и за поредна година се класира за Шампионската лига. Реал Сосиедад имаше същите амбиции, но отборът беше в слаба форма през последните седмиц и ще трябва да се задоволи с Лига Европа.