Виляреал изпрати Касорла с 4:0, "жълтите" посрещат Унай Емери (видео)

Отборът на Виляреал си подпечата петото място в крайното класиране на Ла Лига след домакински успех с 4:0 над Ейбар в мач от последния кръг. Това беше последен мач за любимците на феновете Санти Касорла и Бруно Сориано. Първият ще продължи кариерата си в Катар, а Бруно прекратява своя спортен път.

По време на двубоя на “Естадио де ла Серамика” излезе голяма новина. Според испанските медии Унай Емери ще е новият треньор на “подводницата” за следващия сезон. Сегашният наставник Хави Кайеха беше изпратен емоционално при головете на своя тим.
Първото попадение падна след прекрасна асистенция на Санти Касорла в 71-ата минута. Той изведе Ангиса, който финтира бранител и откри резултата с удар от 13 метра. В 86-ата Жерард Морено направи канонада от финтове преди да вкара за 2:0. Испанският нападател се разписа и в 89-ата минута с удар между краката на вратаря. С попаденията си Жерард Морено се превърна във фаворит за приза “Сара”, който се дава за най-добър испански голмайстор. В добавеното време и Мой Гомес се разписа за крайното 4:0.