Сампдория продължи своя възход, а Парма - пропадането си (видео)

Отборът на Сампдория обърна Парма след 0:2 на почивката и записа победа с 3:2 на “Енио Тардини” в ранния двубой от днешната програма на 34-ия кръг в Серия “А”. Така генуезците постигнаха пета победа в последните си шест мача, докато техният съперник е на обратния полюс, тъй като допусна седма загуба от осем срещи.

“Дуковете” изиграха силно първо полувреме, в което на три пъти пратиха топката в противниковата врата. Жервиньо откри резултата в тяхна полза със силен шут в 18-ата минута. В 26-ата Джанлука Капрари също се разписа, но попадението му беше отменено, след като ВАР показа, че малко по-рано е бил в положение на засада. В 40-ата домакините все пак стигнаха до втори гол, тъй като Бартош Березински си отбеляза автогол след отиграване на Деян Кулушевски.

“Моряците” обаче излязоха преобразени за втората част и заслужено осъществиха пълен обрат в мача. Той започна още в 48-ата минута, когато Юлиан Шабо беше точен с глава при центриране от корнер. В 69-ата ветеранът Фабио Куалярела изравни с красив удар, а девет минути по-късно именно той асистира на Федерико Бонацоли за крайното 3:2 в полза на гостите.
Така Сампдория задмина в класирането днешния си опонент, изкачвайки се на 12-ата позиция с 41 точки в актива си. С една по-малко Парма вече е на 13-ото място.