Саутхамптън засили Борнемут към Чемпиъншип (видео)

Саутхамптън победи с 2:0 Борнемут на "Виталити Стейдиъм", с което направи задачата на "черешките" изключително сложна. Тимът на Еди Хау е на три точки от спасителната зона, а в последния си мач Борнемут гостува на Евертън. Дани Ингс (41'), който през второто полувреме изпусна и дузпа, даде аванс на "светците", а Че Адамс оформи крайния резултат дълбоко в добавеното време.

Борнемут доминираше в голяма част от първата част, но Саутхамптън се оттегли на почивка с гол аванс. В 41-вата минута Нейтън Редмънд намери Дани Ингс в наказателното поле. Голмайсторът на "светците" си нагласи топката на десния крак, елиминира двама бранители и стреля в далечния ъгъл. Това попадение бе под №21 за Ингс в Премиър лийг през този сезон.

В 56-ата минута домакините получиха правото да изпълнят дузпа след намесата на ВАР, тъй като топката срещна ръката на Хари Уилсън. Ингс обаче не изпълни добре 11-метровия наказателен удар и Рамсдейл спаси. Стражът на "черешките" още няколко пъти се намеси добре до края на мача, но това не помогна на неговия отбор, който остава в зоната на изпадащите. В самия край и Алекс Маккарти се намеси блестящо, спасявайки много добре насочен изстрел на Хари Уилсън. В добавеното време пък Съридж отбеляза изравнителен гол, който донесе бурна радост на гостите, но попадението бе отменено заради засада. В 98-ата минута Че Адамс довърши Борнемут с втори гол, след като получи от Обафеми и стреля силно за крайното 0:2.

Саутхамптън е на 11-а позиция с 49 точки.