Историческо: Истанбул Башакшехир спечели за първи път титлата на Турция (видео)

Отборът на Истанбул Башакшехир спечели за първи път в историята си титлата в турското първенство. Кръг преди края Башакшехир има непреодолима преднина от 7 точки пред втория Трабзонспор.

В 33-ия кръг на Супер Лигата в Истанбул Башакшехир победи с 1:0 Кайзериспор. Единствения гол в мача реализира Махмут Текдемир, който бе точен в 19-ата минута. Малко преди почивката Един Висча можеше да вкара и втори гол за домакините, но пропусна дузпа. С победата Башакшехир събра 69 точки.
В същото време преследвачът Трабзонспор отстъпи с 3:4 пред Коняспор като домакин, но това бе без особено значение, предвид резултата на мача в Истанбул. Черноморският тим обаче рискува да загуби и второто място в класирането, тъй като вече има само 2 точки повече от третия Сивасспор и само три пред четвъртия Бешикташ.

Шампионът от последните два сезона Галатасарай се движи на пето място с 55 точки, докато най-успешният отбор в Турция - Фенербахче, е едва седми с 50 точки, след като отстъпи с 0:2 на Бешикташ.