Отборът на Петев приключи сезона с разгромна загуба (видео)

В последния си мач за сезона Ягелония (Бялисток) допусна тежка загуба с 0:4 от Лех (Познан). Отборът на Ивайло Петев не оказа никаква съпротива на домакините, които финишираха втори в крайното класиране и ще играят в Лига Европа.

Педро Тиба даде аванс на Лех в 6-ата минута, а в 13-ата се разписа Кристиан Гюткяер. До почивката гол на Ягелония беше отменен заради засада, а домакините вкараха още две попадени, дело на Якуб Камински и Гюткяер. Датчанинът стана голмайстор на първенството с 24 точни изстрела.

През второто полувреме Лех намали оборотите, а Ягелония така и нито веднъж не застраши вратата на Карол Шимански.
Поражението остави тима на Петев на последното място в първата осмица на полската Екстракласа, на точка след Краковия и на две след Шльонск (Вроцлав) и Погон (Шчечин). Шампион стана Легия (Варшава), следван от Лех и Пяст Гливице.
В Лига Европа ще играе и носителят на Купата на Полша Лехия (Гданск), който финишира на 4-о място в първенството.
От елита изпаднаха Арка (Гдиня), Корона (Киелце) и ЛКС Лодз.