Университатя с шеста поредна победа, Антони Иванов влезе в края (видео)

Българският халф Антони Иванов влезе като резерва за Университатя (Крайова) при победата с 2:0 над Ботошани в румънското първенство. Бившият футболист на Септември (София) и Монтана се появи в 87-ата минута на мястото на Александру Матеу, а малко след това Густаво затвърди успеха на "студентите" с гол от дузпа.

Това беше шеста поредна победа за Университатя и отборът е само на две крачки от титлата. В следващия кръг предстои домакинство на Астра (Гюргево), а зрелиният финал на сезона ще сблъска тима от Крайова с действащия шампион ЧФР Клуж, който се надява отново да се окичи със златните медали.
Срещу Ботошани Университатя поведе в 72-ата минута, когато отборът получи дузпа, реализирана от Александру Чикалдау. Голът на успокоението също дойде от дузпа, но този път тя бе реализирана от бразилеца Густаво.

Университатя води с 4 точки пред ЧФР Клуж, но има и мач повече. Ботошани е на 4-о място, а при победа щеше да се доближи само на точка от третия Астра.