Риека се върна в битката за ШЛ след драма срещу Хайдук на "Полюд" (видео)

Бившият защитник на Ботев (Пловдив) Кристиан Димитров игра цял мач за Хайдук (Сплит), който загуби с 2:3 у дома от Риека и остана на 5-о място в класирането на хърватското първенство. Това ще е окончателната позиция на "белите". Отборът на Игор Тудор има с 4 точки по-малко от Риека и с 9 повече от Горица, а до края на сезона остава само един кръг.

Риека стигна до успеха в 93-ата минута и запази минимални шансове за второто място, което дава право на участие в квалификациите на Шампионската лига. За да се случи това, тимът трябва задължително да спечели домакинството си на Истра 1961, а конкурентите му Осиек и Локомотива (Загреб), които имат с точка повече, да завършат наравно.
Хайдук загуби 4 от предишните си 6 мача, но в миналия кръг изненадващо се наложи над шампиона Динамо (Загреб). Срещу Риека сплитчани получиха гол в 19-ата минута, дело на Антонио-Мирко Чолак. Кристиан Димитров не се намеси достатъчно добре и не предотврати центрирането към нападателя на гостите.

В 39-ата минута Емем Едуок изравни, но в 45-ата отново Чолак върна аванса на Риека. Слд почивката Хайдук получи дузпа, която капитанът Мийо Цакташ реализира за 2:2, но в последните секунди на добавеното време Нино Галович с глава донесе скъпоценната победа на Риека.