Олимпиакос отпразнува титлата с наказателна акция срещу АЕК (видео)

Олимпиакос завърши сезона в Гърция по шампионски. В последния 36-и кръг тимът от Пирея разгроми с 3:0 АЕК, а след това отпразнува 45-ата си титла.

Олимпиакос беше с класи над останалите отбори. "Червено-белите" финишираха с 18 точки пред втория ПАОК, а АЕК остана на 22 точки зад шампиона.
Мачът на "Георгиос Караискакис" започна с натиск на домакините и гол на Матийо Валбуена. Французинът се разписа в 10-ата минута след асистенция на Константинос Фортунис, който му свали топката с глава.

В 21-ата минута Фортунис намери с дълъг пас Лазар Ранджелович, а сърбинът технично преодоля защитник на АЕК преди да прати топката в мрежата. Третия гол вкара Мади Камара в 73-ата минута.
ПАОК, който неотдавна нанесе единствената загуба на Олимпиакос, приключи сезона с нулево равенство в градското дерби срещу Арис (Солун). "Черно-белите" бяха по-добрият отбор, но направиха много пропуски, а в добавеното време останаха с човек по-малко след червен картон на Виейриня.

Арис финишира на 5-о място в крайното класиране.
В най-резултатния двубой от последния кръг Панатинайкос спечели с 3:2 срещу ОФИ Крит. Всички голове паднаха още до почивката, като за "детелините" точни бяха Уфе Бек, Федерико Македа и Анастасиос Хацигиованис, а за гостите вкараха Жоао Фигейредо и Рикардо Ваз.

Панатинайкос остана на 4-о място с 58 точки, а ОФИ завърши на 6-а позиция с 36 точки.