Дъжд от голове на старта на Националната лига по плажен футбол

Цели 63 гола паднаха в четирите срещи от първия ден на Mussala Първа лига beach soccer 2020, която стартира вчера в Бургас. В изключително интересен, оспорван и резултатен двубой Спортната асоциация на МВР победи със 7:6 след продължение ФК Русе. Редовното време завърши 6:6, а в допълнителните 3 минути "полицаите" стигнаха до успеха, който според регламента им носи две точки. Първият гол за годината бе вкаран от вратар - румънският страж на СА-МВР Андрей Паул се разписа с мощен удар от своето поле още в 32-ата сек. В шестата мин. Мартин Минчев успя да изравни, но малко след това Иляз Иляз даде нов аванс на столичани. Последва пълен обрат в полза на русенци, които в рамките на три минути през втората четвъртина реализираха три попадения за 2:4 - два пъти точен бе Мартин Недков, а веднъж - Мартин Минчев. До края на частта СА-МВР стигна до 4:4 след нов гол на Андрей Паул и попадение на Цено Лозанов. “Полицаите” поведоха в началото на третите 12 минути, когато Иляз се разписа за втори път. Мартин Недков отново възстанови равенството, но Цено Лозанов от дузпа успя да направи 6:5. Мартин Недков с четвъртия си гол прати мача в продължение. В него след изпълнение на корнер и рикошет, топката бе отклонена от Огнян Брайнов в собствената му мрежа, което донесе успеха на софиянци.

Верея (Стара Загора) стартира с победа с 10:6 над новака Атлетик (Каблешково). Тимът поведе с 3:0 до средата на първата част след два гола на Петър Милков и един на Ради Стайков. Атлетик обаче успя да изравни след две попадения на Синан Кьоров и едно на Тодор Бачев, а след това дръпна с 5:3, като точни бяха Димитър Иванов и Николай Кръстев. Играчите на Верея взеха нещата в свои ръце и вкараха 6 безответни гола, повеждайки с 9:5. Нови три попадения заби Ради Стайков, а по едно добавиха Росен Тонев, Петър Милков и Танимир Петров. Атлетик намали след автогол на Петър Михайлов, а Петър Милков оформи крайния резултат две минути преди финалната сирена.

Шампионът на България МФК Спартак стартира кампанията с убедителна победа с 15:3 над Любимец-13. Възпитаниците на Симеон Христов поведоха чрез Георги Димитров още в първата минута, а секунди по-късно Александър Александров изравни за другия тим от Варна. Оттук до края Спартак нямаше особени проблеми и спечели двубоя със сериозна преднина. Пет гола за успеха вкара румънското попълнение на Спартак Мариан Мачиука-Мачи, по три пъти точни бяха Станислав Джамбазов, Георги Димитров и Филип Филипов, а веднъж противниковата врата порази Павел Адамов. За Любимец с две попадения се отчете и Никола Николов.

Спортната асоциация на МВР записа втора победа за деня, като в изтеглен мач от третия кръг възпитаниците на Георги Савов биха домакините от Свети Никола (Бургас) с 10:6. Двубоят бе доста интересен и премина през няколко обрата. "Полицаите" поведоха с гол на румънския си вратар Андрей Паул, за когото това бе трето попадение за деня. Малко след това Мартин Нестеров удвои разликата, но домакините успяха да стигнат до пълен обрат след точни удари на Ясен Тузаков, Георги Тузаков и Езикел Тевия - 3:2. Иляз Иляз изравни, но Константин Инджов даде нов аванс на Свети Никола. Нестеров направи 4:4, след което силни минути записаха домакините, които поведоха с 6:4 с две попадения на Георги Тузаков. Оттук до края СА-МВР пое нещата в свои ръце и стигна до 6 безответни гола, печелейки с 10:6. Четири от тях бяха дело на Цено Лозанов, а по веднъж точни бяха Иляз и Николай Данчев.
Днес "полицаите" излизат в 11 ч. срещу шампиона МФК Спартак, а в 9,45 ч. Свети Никола играе с ФК Русе. Третият мач от програмата е в 12,15 между Любимец-13 и Атлетик (Каблешково).