Пореден триумф за НСА

В събота се изиграха срещите от последния XVIII кръг на държавното първенство по футбол за жени. Шампионките от НСА разгромиха с 10:0 Риал и заслужено триумфираха с 16-ата си поредна титла. Още от началните минути  на първото полувреме зрителите сякаш наблюдаваха на живо известната в края на 80-те години на ХХ век телевизионна рубрика „Гол след гол”. В 6-ата минута Димитра Иванова откри резултата, в 10-ата Ивана Найденова покачи на 2:0, а  с головете на Юлиана Александрова в 12-ата и  Нора Димитрова 15-ата „студентките” показаха, че не са излезли на терена само за да си получат Купата и златните медали.

Изглежда първото и единствено равенство в първенството, което допуснаха в миналия кръг срещу Локомотив (Стара Загора), ги бе ядосало и възвърнало апетита им към убедителни победи. След кратко затишие головото шоу в Студентския град продължи - Ивана Найденова в 23-ата  и Юлиана Александрова в 27-ата минута доведоха резултата до 6:0. Не бе изминала и една минута от второто полувреме, когато шампионките показаха, че ще гонят рекордна победа в последния си двубой. В 46-ата минута Димитра Иванова покачи на 7:0, в 67-ата Ивана Найденова с втория си гол направи резултата 8:0, а в 70-ата със своя хеттрик Димитра Иванова увеличи на 9:0. Три минути преди края на мача Яна Йорданова оформи крайното 10:0.С категоричен успех с 6:0 над Левски (Чепинци) приключи шампионата и ЛП Суперспорт. Десислава Грахльова откри резултата в 6-ата минута, в 40-ата Ванеса Иванова покачи на 2:0, а в 60-ата направи резултата класически – 3:0. Но головата фиеста продължи и в този двубой. Лидия Боянова вкара за 4:0 в 66-ата минута, Грета Дамянова в 74-ата покачи на 5:0, а минута преди края Емануела Найденова затвърди явното превъзходство на домакините – 6:0.

Без особено напрежение отборът на Пълдин (Пловдив) победи Севлиево лейдис с 2:0 и се окичи със сребърните медали. В рамките на 3 минути вицешампионките си осигуриха комфортна преднина с голове на Кристияна Димитрова в 38-ата и на Кръстина Иванова в 40-ата минута и до края на мача контролираха събитията на терена.Сензацията в последния кръг поднесе отборът на Локомотив (Стара Загора), който победи убедително като гост Етър (Велико Търново) с 4:0. От една страна „болярките”, явно загубили надежда, че могат да спечелят сребърните медали, играха без особена мотивация, а от друга „железничарките” от Стара Загора, вдъхновени от равенството срещу НСА, бяха набрали скорост и направо „прегазиха” бронзовите медалистки.

Първото полувреме завърши при нулево равенство, но още в началото на второто гостенките заиграха по-смело, атакуваха опасно и в 52-ата минута Йоана Станкова откри резултата,  а с двата си гола в 63-ата и 75-ата минута Симона Петкова покачи на 3:0. Всеки гол даваше ново вдъхновение за „железничарките”, които не спираха да атакуват и в 82-ата минута Нина Георгиева направи победата категорична – 4:0!