Любо Пенев си свърши работата, остави Царско село в елита (видео+галерия)

Отборът на Царско село постигна успех с 2:0 над Септември (София) в битката на стадион "Българска армия" за последното място в efbet Лига. В герои за тима на Любослав Пенев се превърнаха Георги Минчев (19) и Симеон Мечев (90+4), които се разписаха и запазиха мястото на "царете" в елита на българския футбол.

Футболистите на Милен Радуканов пък пропуснаха да се завърнат в еfbet Лига само година, след като тимът изпадна във Втора лига.
62 Царско село - Септември 2:0
Първият удар в сблъсъка дойде в 13-ата минута Румен Гьонов центрира към Мирослав Будинов, който стреля с глава, но кълбото премина много далеч от целта.
Малко по-късно Борис Галчев изпълни фаул в наказателното поле към Владимир Николов, но нападателят не успя да насочи достатъчно качествено топката към вратата на Джони Пласид.

В 19-ата минута минута "царете" стигнаха до първия гол в двубоя. Андерсон Кордейро проби по левия фланг, след което центрира към Георги Минчев, който с едно докосване прати кълбото в мрежата на Валентин Галев.

В 28-ата минута отборът на Любослав Пенев бе изключително близо до втори гол. Георги Минчев се възползва от груба грешка в защитата на Септември и върна топката към Мирослав Будинов, който от много удобна позиция изпрати топката над вратата.
Четири минути по-късно Кордейро направи още един майсторски пробив отляво, след което пусна пас в наказателното поле, където обаче и Будинов, и Минчев се разминаха с топката.
В 54-ата минута Велко Батрович опита труден удар от границата на наказателното поле, но кълбото премина далеч от целта. В първите минути на втората част обаче футболистите на Милен Радуканов показаха по-добра игра на стадион "Българска армия".
Малко по-късно отново крилото на Септември пробва късмета си. Батрович стреля от пряк свободен удар, но и този път топката не попадна в очертанията на вратата на Джони Пласид. В 61-ата минута Румен Сандев центрира в наказателното поле към Владимир Николов, таранът обаче не успя да засече кълбото във вратата на "царете".
В 69-ата минута Велко Батрович продължи с ударите. Крилото получи топката на удобна позиция, след което шутира по земя, но Пласид се справи със ситуацията.
В 80-ата минута футболистите на Царско село пропуснаха да вкарат втори гол. "Червените" направиха бърза контраатака. Симеон Мечев изведе Уесли Ната на голова позиция, а халфът стреля, но Валентин Галев парира удара на бразилеца.
В 84-ата минута Симеон Мечев пробва техничен шут от далечна дистанция, но стражът на "белите" изби в корнер. Минута преди края на редовното време резервата Дилан Бахамбула също пробва да реши двубоя, но ударът му не попадна в очертанията на вратата на Галев.
В 94-ата минута халфът на "царете" Симеон Мечев реши двубоя. Септември хвърли всичко в атака, а от това се възползваха футболистите на Любо Пенев. Георги Минчев подаде успоредно към Мечев, който с перфектен удар оформи крайния резултат в сблъсъка.

ЦАРСКО СЕЛО - СЕПТЕМВРИ (СОФИЯ) 2:0