Късметът покри Каляри срещу Сасуоло (видео)

Каляри и Сасуоло не се победиха в двубой от 34-ия кръг на Серия "А" - 1:1. От равенството по-доволни трябва да са домакините, които стигнаха до гол при една от малкото си добри атаки. Точен беше Жоао Педро в 63-ата минута. Преди това Франческо Капуто откри за Сасуоло още в 12-ата, а в началото на второто полувреме Андреа Карбони от Каляири получи червен картон.

Зрелищното 3:3 срещу Ювентус преди няколко дни затвърди възхода на Сасуоло и отборът на Роберто Де Дзерби беше амбициран да спечели в Сардиния срещу съперник, който нямаше успех в 5 поредни мача, а в 4 от тях не съумяваше да се разпише.
Без контузения Раджа Наинголан и Джовани Симеоне, който започна на пейката, Каляри не изглеждаше никак добре. След центриране от корнер на Амед Траоре топката беше продължена към далечната греда, където Капуто я засече с глава и даде преднина на Сасуоло.

Филип Джуричич и Джереми Бога бяха близо до втори гол за гостите, а Каляри само се бранеше. До почивката Сасуоло владееше топката в 77% от игровото време.

В 48-ата минута Карбони изрита Лукаш Хараслин и беше изгонен. Така в едва шестия си мач в Серия "А" защитникът на Каляри получи за втори път червен картон. Въпреки това, отборът на Валтер Дзенга не се предаде. В 63-ата минута Марко Рог напредна отляво и върна към Жоао Педро, който прати топката в мрежата.
В оставащото време Сасуоло не успя да наложи надмощие, каквото имаше през първото полувреме. Равенството остави тима на 8-о място в класирането с 48 точки, а Каляри е на 11-а позиция.