Майорка се сбогува с Ла Лига след домакинска загуба (видео)

Тази вечер стана ясен вторият сигурен изпадащ от Ла Лига през настоящия сезон. Това е отборът на Майорка, който се присъедини към Еспаньол. Играчите на Висенте Морено допуснаха домакинска загуба с 1:2 от Гранада, която окончателно реши съдбата им и ги засили към Сегунда дивисион.

Срещата тръгна добре за домакините, които откриха резултата в 20-ата минута. Хуан Ернандес овладя в средата на терена, необезпокояван стигна до наказателното поле, където финтира защитник и стреля във вратата за 1:0.

В самия край на полувремето обаче резултатът бе изравнен. Една лошо изчистена топка попадна във Виктор Диас, който с бомбен шут отбеляза красив гол за 1:1.

В 69-ата минута гостите направиха и пълен обрат. При един корнер се стигна до разбъркване, топката попадна в Карлос Фернандес Луна, който успя да я прати във вратата за 1:2.

Домакините явно се изнервиха от това развитие на нещата и в 80-ата минута Александър Седлар извърши груб фаул в гръб и получи директен червен картон, оставяйки съотборниците си с 10 души на терена.

В добавеното време Гранада вкара и трети гол чрез Антонио Пуертас, който обаче бе отменен заради засада след разглеждане с ВАР.

Все пак Гранада си тръгна с трите точки и вече има 53, като заема 9-ото място в класирането. Майорка пък официално изпадна, тъй като се намира на 19-ото място с 32 точки и е на 4 точки от спасителната 17-а позиция, но до края има само един кръг.